بازی دو سر برد کفاشیان!

بازی دو سر برد کفاشیان!


اخبار,اخبار ورزشی ,علی کفاشیان

 

اخبار ورزشی - کی‌روش از دوبی به پرتغال رفت
بازی دو سر برد کفاشیان!

علی کفاشیان بر خلاف چهره همیشه خندان خود نشان داده که کدورت‌های گذشته را به سادگی از یاد نمی‌برد.

به گزارش فرارو، وقتی خبر قهر رئیس فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم ملی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی برزیل و دست ندادن کفاشیان با کی‌روش در رختکن منتشر شد، شایعاتی شکل گرفت مبنی بر اینکه مرد اول فوتبال با اتمام قرارداد سرمربی پرتغالی، دیگر او را حفظ نخواهد کرد.

حمایت همه جانبه افکار عمومی از کی‌روش باعث شد کفاشیان هیچ صحبتی از عدم علاقه به ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی مطرح نکند. چون تا همین جای کار نیز مدیریت این دونده سابق مورد انتقاد کارشناسان و فوتبال‌دوستان قرار داشت و او نمی‌خواست بیش از این خود را در مقابل هواداران فوتبال قرار دهد.

به همین دلیل قویا از سرمربی خود حمایت کرد و با اطمینان مدعی شد که کی‌روش در ایران خواهد ماند. همه چیز هم خوب پیش رفت اما دخالت وزارت ورزش به یک باره معادلات را به هم ریخت. موضوعی که عده‌ای معتقد بودند کفاشیان در آن دخالت داشته و خواسته با این حرکت، هم با کی‌روش قرارداد نبندد و هم مقصر این موضوع را وزارت جلوه دهد.

اتفاقی که تقریبا رخ داده و احتمال کمی برای بازگشت مرد پرتغالی به تهران وجود دارد. همه می‌دانند که کفاشیان از تام‌الاختیار بودن کی‌روش در گرفتن تصمیمات از تعیین محل اردوها تا زمان برگزاری مسابقات لیگ به شدت ناراحت بوده و قدرت خود به عنوان مرد اول فدراسیون فوتبال را در خطر می‌دیده است.

البته در این میان می‌توان به کفاشیان نیز حق داد. کی‌روش جهت ادامه همکاری با تیم ملی، دستمزدی معادل 2.5 میلیون دلار برای یک سال می‌خواسته است. یعنی گران‌تر از ویسنته دل‌بوسکه و دیدیه دشان و هم‌قیمت با یواخیم لوو که تیمش را قهرمان جهان کرد!

کفاشیان در برنامه 90 و مقابل اصرار فراوان عادل فردوسی‌پور که می‌خواست حرف دل رئیس فدراسیون را در قبال ماندن یا نماندن کی‌روش بداند صراحتا اعلام کرد که قلبا مایل به تمدید قرارداد با مرد پرتغالی نیست اما او دلیل این کار را کدورت با کی‌روش ندانست و مدعی شد رقمی که قرار است هزینه شود می‌تواند به توسعه زیرساخت‌ها در فوتبال کشور کمک زیادی بکند.

یکی از موضوعات جالب و البته عجیب در قرارداد 3 بخشی کی‌روش و فدراسیون که به ترکمانچای هم معروف شده این است که اگر فدراسیون پس از اتمام هر یک از این دوره‌ها بخواهد قرارداد را فسخ کند، باید یک‌چهارم کل پول قرارداد را بپردازد؛ رقمی نزدیک به 16 میلیارد تومان!

از سوی دیگر وزارت ورزش از سوی مقامات بالاتر تحت فشار زیادی قرار دارد که تا حد امکان مانع خروج ارز از کشور شود. به همین دلیل در آیین‌نامه جدید سازمان لیگ به تیم‌ها الزام شد که قرارداد بازیکنان خارجی خود را هم به دلار ثبت کنند.

در حال حاضر محمود گودرزی نگران خروج نزدیک به 50 میلیارد تومان از کشور است که قطعا رقم قابل توجهی از آن توسط کی‌روش در خارج از کشور و روی پروژه‌های تجاری که در دوبی دارد سرمایه‌گذاری خواهد شد. بنابراین وزیر به صورت غیرمستقیم از مسئولان فدراسیون خواسته که یک مربی داخلی را روی نیمکت تیم ملی بنشاند تا هم رقمی به مراتب کمتر هزینه شود و هم ارز از کشور خارج نشود.

گزینه مورد نظر آنها نیز حسین فرکی است که با توجه به قهرمان کردن فولاد خوزستان در لیگ سیزدهم و همچنین شخصیت آرامی که دارد، بهترین فرد محسوب می‌شود اما در فاصله کمتر از ٤ ماه مانده به شروع جام ملت‌های آسیا، کمتر کسی حاضر است هدایت تیمی را بر عهده بگیرد که هنوز به سرمربی پیشین خود تعلق خاطر دارد.

کارلوس کی‌روش نیز که این چند روز را در دوبی به سر می‌برد امروز صبح راهی کشورش شده و به نظر می‌رسد با طولانی و پیچیده شدن روند مذاکرات قصد دارد پیشنهادهای دیگر خود را بررسی کند.

اخبار ورزشی - فرارو

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه