تاریخ انتشار : شنبه, 21 فروردین 1395 09:33. سرمربی کروات پرسپولیس گفت: «نمی‌توانیم به خاطر دربی این بازی را از دست بدهیم چون در آن صورت ممکن است حتی قهرمانی هم از دست برود. ». بهانه بسیار است و پرسش‌ها دوچندان. تنها "زمان" دست و پای‌مان را بسته و مجال نمی‌دهد برای گوش سپردن‌های وقت و بی‌وقت به ناگفته‌های برانکو ایوانکوویچ. به همین دلایل بود که نشستیم پای یک هم‌صحبتی فوتبالی با محبوب‌ترین مربی این روزهای فوتبال ایران. مردی که 10 سال پیش در هنگامه رفتن، حتی بدرقه‌اش نکردیم و حالا وقتی او را ...

برانکو: بازی با ملوان از دربی هم سخت تر است / قرار نیست به تیم ملی بروم

تاریخ انتشار : شنبه, 21 فروردين 1395 09:33


اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,برانکو

سرمربی کروات پرسپولیس گفت: «نمی‌توانیم به خاطر دربی این بازی را از دست بدهیم چون در آن صورت ممکن است حتی قهرمانی هم از دست برود.»

بهانه بسیار است و پرسش‌ها دوچندان. تنها "زمان" دست و پای‌مان را بسته و مجال نمی‌دهد برای گوش سپردن‌های وقت و بی‌وقت به ناگفته‌های برانکو ایوانکوویچ.

به همین دلایل بود که نشستیم پای یک هم‌صحبتی فوتبالی با محبوب‌ترین مربی این روزهای فوتبال ایران. مردی که 10 سال پیش در هنگامه رفتن، حتی بدرقه‌اش نکردیم و حالا وقتی او را محبوب‌ترین می‌خوانیم، با لبخندی گذرا که معلوم است لذت لمس این محبوبیت را دوباره در کامش نشانده، می‌گوید: «این چیزها خیلی هم اهمیت ندارد. مهم این است که قهرمان شویم.»

پروفسور کروات اما بهتر از هر کسی می‌دان�� که بدون امتیازهای بازی با ملوان و استقلال، این قهرمانی جز یک حسرت نیست. پس همین مجال اندک را وام می‌گیریم برای استقبال از بازی‌های پیش‌رو و پرسش‌های‌مان را هم می‌سپاریم به روزی دیگر در همین نزدیکی.

اظهارات برانکو را در ادامه می خوانید:

 

* درست است که دربی دوباره حواس‌ها را به سمت خودش کشانده اما پرسپولیس پیش از آن باید با ملوان بازی کند که این بازی اگر سخت‌تر از دربی نباشد، آسان‌تر هم نیست.
- حق با شماست و من به جرات می‌گویم که بازی با ملوان از دربی هم سخت‌تر است.

* مخصوصا که باید در انزلی بازی کنید و پرسپولیس همیشه آنجا به مشکل خورده.
- برای ما مهم‌تر خود ملوان است که آن را تیم بسیار خوبی می‌دانم و معتقدم حقش این رده از جدول نیست. ضمن اینکه بازی با ملوان در مسیر ما برای قهرمانی قرار گرفته و باید اعتراف کنم که این برجسته‌ترین بازی ما در راه قهرمانی است. من یک خط برجسته و پررنگ زیر اسم ملوان کشیده‌ام و انتظار یک بازی خیلی خیلی سخت را دارم.

* اینها را بگذاریم به حساب منطقی بودن‌تان یا واقعا نگران هستید؟
- نگران نیستم. فقط شرایط بازی را آنالیز کرده‌ام تا غافلگیر نشویم. ما باید ملوان را ببریم و بازیکنانم هم می‌دانند که این سخت‌ترین بازی ماست.

* در این بازی 6 بازیکن‌ دو اخطاره دارید که شاید دربی را از دست بدهند. ممکن است به آنها استراحت بدهید؟
- امکان ندارد. اصلا فکر نکنید که در تیم من بازیکنی به خاطر دربی نیمکت‌نشین شود. برای بردن ملوان از همه بازیکنانم استفاده می‌کنم.

* اما در بازی رفت مهدی طارمی را که دو اخطاره بود، کنار گذاشتید و او یک هفته بعد از آن در دربی بازی کرد!
- بازی نکردن طارمی در بازی رفت ما با ملوان فقط و فقط به خاطر مسائل انضباطی بود و ربطی به دربی نداشت.

* پس می‌خواهید ریسک کنید.
- ما بازی به بازی پیش می‌رویم و بازی با ملوان هم خیلی برای‌مان مهم است. نمی‌توانیم به خاطر دربی این بازی را از دست بدهیم چون در آن صورت ممکن است حتی قهرمانی هم از دست برود. پس بازی ندادن به دو اخطاره‌ها می‌تواند ریسک بزرگتری باشد.

* پروسه تمدید قراردادتان خیلی طولانی شد و حتی وقتی خودتان از توافق با باشگاه گفتید، تکذیب کردند؛ مشکل چه بود که اینقدر طول کشید؟
- مشکلی نبود. ما حرف‌هایمان را زده بودیم. و حالا هم که کار امضای قرارداد به پایان رسیده. باید از مدیریت باشگاه و هواداران تشکر کنم که به من اعتماد کردند و قول می‌دهم که آنها را ناامید نمی‌کنم.

* اما الان که قراردادتان را هم تمدید کردید، شما تنها آلترناتیو برای کارلوس کی‌روش هستید و جدایی‌ احتمالی‌تان هواداران پرسپولیس را ناامید می‌کند!
- شاید اینطور باشد که شما می‌گویید اما من تمام تمرکزم را گذاشته‌ام روی پرسپولیس و قرار نیست جایی بروم.

* یعنی هواداران می‌توانند مطمئن باشند که تا پایان قراردادتان در پرسپولیس می‌مانید؟
- من آدمی نیستم که کاری را نصفه و نیمه رها کنم. قرار هم نیست به تیم‌ملی بروم. هواداران با اعتمادشان وظیفه سنگینی روی دوش من گذاشته‌اند و می‌خواهم بدانند که برای خوشحالی آنها، هر کاری انجام می‌دهم‌.

 

اخبار ورزشی - ایران ورزشی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه