برپایی هفتمین نمایشگاه محصولات ارگانیک از ۱۱ تا ۱۶ بهمن ماه

سرویس سلامتبه نقل از دکتر من؛ بخش تغذیه:

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از برپایی هفتمین نمایشگاه محصولات ارگانیک از ۱۱ تا ۱۶ بهمن ماه خبر داد.

سید احمد صفوی در نشست خبری هفتمین جشنواره محصولات ارگانیک با اشاره به توجه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران به این موضوع گفت: این جشنواره در جهت حفظ سلامت شهروندان برگزار می شود. به عبارت دیگر به منظور آشنایی بیشتر شهروندان و مصرف کنندگان با محصولات کشاورزی، جذب تولیدکنندگان و همچنین معرفی محصولات ارگانیک به برپایی جشنواره ارگانیک تهران اقدام کرده ایم.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه جشنواره ارگانیک تهران از روز شنبه ۱۱ الی ۱۶ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برگزار می شود، اظهار داشت: سازمان میادین در ۶ دوره گذشته تلاش کرده شهروندان را به مصرف مواد غذایی سالم ترغیب کند. به طوری که سازمان های مردم نهاد، در جهت حمایت از تولید محصولات ارگانیک نیز فعال شده اند. به همین منظور امسال برای بهره مندی از توازن، از انجمن های مردم نهاد برای برگزاری این جشنواره یاری خواسته ایم.

وی با بیان اینکه اجرای جشنواره برعهده انجمن ارگانیک ایران است، افزود: سازمان میادین به عنوان حامی اصلی این جشنواره فعال خواهد بود. به طوری که محصولات عرضه شده در ۳ بخش محصولات ارگانیک، طبیعی، گیاهان دارویی و نیز نهادهای کشاورزی در ۳ سالن و در قالب بیش از ۱۰۰ غرفه فعال هستند. از برخی محصولات عرضه شده می توان به گیاهان دارویی و مراقبتی اشاره کرد. این در حالیست که امکان خرید شهروندان در هفتمین جشنواره ارگانیک همه روزه فراهم است.

صفوی با تاکید بر اینکه تفاوت این جشنواره به کار مشترک با انجمن ارگانیک بازمی گردد، افزود: این انجمن به عنوان یک سازمان تخصصی در این حوزه فعال است. از سوی دیگر امسال در جشنواره ارگانیک، کارگاه های آموزشی تخصصی و عرضه محصولات را نیز در دستور کار داریم که تفاوت قابل ملاحظه ایجاد شده و گام مثبتی در برپایی کارگاه های تخصصی محصولات طبیعی برداشته شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه محصولات ارگانیک در سلامت محیط زیست و شهروندان موثر خواهد بود، یادآور شد: موضوع عرضه محصولات ارگانیک در جلسه شورای اسلامی شهر تهران مطرح شده که ساماندهی و ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی عرضه شده و در ۳ بند مد نظر قرار گرفته است. درواقع این نمایشگاه به منظور آشنایی و ترغیب شهروندان با مصرف محصولات ارگانیک، معرفی این محصولات و همچنین جذب عرضه کنندگان محصولات ارگانیک در مراکز عرضه میوه و تره بار است.

وی همچنین به امکان عرضه محصولات ارگانیک در ��یادین و بازارهای میوه و تره بار پرداخت و ادامه داد: در این باره با انجمن ارگانیک تفاهم نامه ای به امضا رسیده است. به طوری که تولیدکنندگان مورد تایید، مشمول تخفیف ۳۰ درصدی محل فروش قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه الزوما محصولات نباید بسته بندی باشند اما الزام دارد که گواهی های معتبر در این زمینه اخذ شده باشد. در همین راستا نیز با نظارت های ویژه از ابتدای امسال در این خصوص در حال مذاکره هستیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه