تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 14:24. حاشیه‌های به جا مانده از تور جهانی والیبال ساحلی کیش. اولین دوره مسابقات تور جهانی والیبال ساحلی درحالی هفته گذشته در کیش برگزار شد که با حاشیه‌های خواندنی همراه بود. راننده آژانس داخل شهری است، می‌گوید:«کیش بهترین شهر ایران برای زندگی است. » در داخل جزیره خبری از ماشین‌های داخلی نیست و اتومبیل‌های لوکس خارجی است که در خیابان این جزیره جولان می‌دهد تا جایی که با چند روز اقامت در این جزیره ناخودآگاه دلتان برای دیدن پراید تنگ می‌شود. می‌گوید: «تاکسی ...

به رخ‌كشيدن امنيت در حضور قطري‌هاي بدلي!

تاریخ انتشار : یکشنبه, 02 اسفند 1394 14:24


اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار جدید

حاشيه‌هاي به جا مانده از تور جهاني واليبال ساحلي كيش
به رخ‌كشيدن امنيت در حضور قطري‌هاي بدلي!

اولين دوره مسابقات تور جهاني واليبال ساحلي درحالي هفته گذشته در كيش برگزار شد كه با حاشيه‌هاي خواندني همراه بود...

راننده آژانس داخل شهري است، مي‌گويد:«كيش بهترين شهر ايران براي زندگي است.» در داخل جزيره خبري از ماشين‌هاي داخلي نيست و اتومبيل‌هاي لوكس خارجي است كه در خيابان اين جزيره جولان مي‌دهد تا جايي كه با چند روز اقامت در اين جزيره ناخودآگاه دلتان براي ديدن پرايد تنگ مي‌شود. مي‌گويد: «تاكسي‌هاي هيوندا در كيش مانند پرايد در ديگر شهرها است!» كيش قرار است ميزبان تور جهاني واليبال ساحلي باشد، بيلبوردهاي مسابقات در سطح شهر به چشم مي‌خورد، اولين ميزباني ايران به كيش رسيده، شهري كه يكي از قطب‌هاي گردشگري ايران است و سالانه چند صد هزار گردشگر ايراني و خارجي به اين منطقه آزاد مي‌آيند تا به قول يكي از ساكنان اين شهر آرامش را تجربه كنند و از جاذبه‌هاي ديدني آن بازديد و در پاساژهاي لوكس آن خريد كنند. جفرسون برزيلي كه براي شركت در تور جهاني واليبال ساحلي به كيش آمده است، مي‌گويد: «همه چيز اينجا عالي است.» او مانند ساير ساحلي‌بازان 24 كشور دنيا از اين تجربه به نيكي ياد مي‌كند، آن‌هم در روزهايي كه برخي از كشورهاي عربي با ادعاهاي واهي به دنبال جوسازي عليه امنيت ايران هستند. ساحلي‌بازان اروپايي، آسيايي، آفريقايي و امريكايي براي برگزاري تور جهاني در كيش حضور داشتند تا امنيت كشورمان را به رخ سعودي‌ها بكشند!
   

آقاي كمالي رئيس هيئت واليبال استان خراسان شمالي است. بجنورد در تابستان امسال در‌حالي‌كه ساحل ندارد، ميزبان مسابقات واليبال ساحلي بود و همين سبب شده تا او به عنوان مهمان ويژه براي تماشاي مسابقات تور جهاني واليبال ساحلي به كيش دعوت شود. آقاي كمالي از كمبودها در استان‌ها گله دارد و از محبوبيت واليبال در بجنورد و ديگر شهرهاي خراسان شمالي مي‌گويد:« هيئت واليبال بودجه‌اي ندارد و خودگردان است، اما پاي كار ايستاده‌ايم و حتي بعضي مواقع پيش آمده توپ واليبال را نسيه خريداري كرده‌ايم. برخي مواقع براي برگزاري مسابقات، مانند واليبال ساحلي كشور كه تابستان برگزار شد، وام از بانك گرفته‌ايم، چند ماه است نتوانسته‌ايم اجاره سالن‌ها را بدهيم. با توجه به اينكه هيئت بودجه‌اي ندارد، كمترين كاري كه اداره ورزش و جوانان مي‌تواند انجام دهد، اين است كه حداقل، سالن‌ها را به صورت رايگان در اختيار ورزشكاران واليباليست قرار دهد تا هزينه‌اي بر دوش هئيت‌ها تحميل نشود.»
   
 قطري‌ها در واليبال ساحلي هم همان راهي را مي‌روند كه در ورزش‌هاي ديگر رفته‌اند و آن هم استفاده از ورزشكاران كشورهاي ديگر كه تابعيت قطري مي‌گيرند و براي اين كشور عربي مسابقه مي‌دهند. تجربه‌اي كه در برخي رشته‌ها مانند هندبال جواب داده و اين كشور با تيمي كه 99درصد آن را بازيكنان اروپايي و آفريقايي تشكيل مي‌دادند، نايب قهرمان جهان شد و در رشته‌اي مانند فوتبال با وجود استفاده از فوتباليست‌هاي غيرقطري نتوانسته‌اند موفق باشند. به نظر مي‌رسد در واليبال ساحلي آنها در قدم‌هاي اول در استفاده از اين سياست موفق بوده‌اند. آنها درحالي در كيش قهرمان شدند كه دو ساحلي‌باز اين تيم هيچ كدام قطري نبودند. جفرسون برزيلي و شريف سنگالي براي قطر بازي كردند و توانستند جام قهرماني تورجهاني واليبال ساحلي كيش را به دوحه ببرند.
   
حضور يا عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در جريان تور جهاني كيش هم يكي از حاشيه‌هايي بود كه نزديك بود كار را به جاهاي باريك بكشاند تا جايي كه حتي در روزهاي ابتدايي مأموران نيروي انتظامي، بانوان تماشاگر را به بيرون هدايت كردند، طوري كه خيلي‌ها پيش‌بيني كردند ممكن است فدراسيون جهاني واليبال، ميزباني ليگ جهاني و ديگر رقابت‌هاي بين‌المللي واليبال را از ايران بگيرد. با‌اين‌حال در ادامه مسابقات تعدادي از بانوان توانستند بدون هيچ مشكلي اين مسابقات را در يك فضاي مناسب از نزديك تماشا كنند تا هم FIVB نتواند به عدم حضور بانوان ايرادي بگيرد و هم نهاد‌هاي مسئول ثابت كنند كه نمي‌خواهند بهانه دست غربي‌ها و برخي كج سليقه‌‌هاي  داخلي بدهند.

 

اخبار ورزشی - روزنامه جوان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه