تفاوت های شخصیتی زنان و مردان

عشق،روابط زوجین،زن و مرد

زناشویی ،تفاوت های شخصیتی زنان و مردان  ،اکثر زنان و مردان به اشتباه فکر می کنند که همسرشان اگر به راستی عاشق آنهاست، باید همان گونه که من فکر می کنم، فکر کند و در رفتار با من هم به همان صورت عمل کند. چنین طرز تفکر و نگرشی زمینه یأس و ناامیدی و احساس کمبود ایجاد می کند و امکان مذاکره صمیمانه سلب می کند.

پای درد دل خیلی از خانم ها که بنشینی یکی از مهم ترین صحبت هایی که خواهی شنید گلایه از کم توجهی و محبت کم همسرانشان است.

بسیاری از خانم ها فکر می کنند همسرانشان محبت و توجه کافی به آنها نمی کنند و این فکر دامنه وسیعی از نارضایتی در زندگی مشترک تاطلاق های عاطفی و قانونی را باعث می شود. از سوی دیگر پای صحبت مردها که بنشینی معتقدند همسرانشان را دوست دارند و همه تلاش شان را برای آرامش و خوشبختی آنها می کنند. جایی از کار اما می لنگد؛ اینکه زن ها احساس کمبود توجه و محبت می کنند و مردها هم احساس می کنند به قدر کافی به همسرانشان توجه و محبت می کنند نشان می دهد زبان محبت در دوطرف ماجرا متفاوت است و در این میان مترجمی لازم است که زبان محبت طرفین را ترجمه کند. واقعیت این است که حق با هر دو طرف است. از سویی خانم ها با توجه به ساختار روانشناختی خود نیاز به ابراز محبت و توجه دارند و از سوی دیگر مردها هم از روی عشق و علاقه در این روزگار سخت تمام تلاش خود را برای آسایش و آرامش خانواده به کار می گیرند. در این نوشته سعی کرده ایم تفاوت های زبان محبت خانم ها و آقایان و راهکارهای نزدیک شدن زبان طرفین را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

وقتی مشکلات می آید

خریدن هدیه، ابراز توجه و محبت زبانی، نوازش و تماس جسمی، گفت وگوی دوطرفه و صحبت کردن صمیمانه و ایفای نقش به عنوان همراه و سنگ صبور، همه می تواند جنبه هایی از ابراز محبت از نظر خانم ها باشد

یکی از مواقع بحرانی و حساس در روابط زوجین ، هنگام مشکلات و سختی هایی است که برای مرد خانواده به وجود می آید. مردها و زن ها از لحاظ سبک برخورد با مشکلات متفاوت هستند. مردها هنگام مشکلات عادت دارند به غار تنهایی خود پناه ببرند و روی حل مشکل خود تمرکز کنند. در مقابل زن ها هنگام برخوردن به مشکل بیشتر در پی طرح آن با دیگران و نزدیکان خود بر می آیند و از این طریق بار روانی مشکل خود را کم می کنند. در واقع مردها بر حل مشکل تمرکز می کنند و زن ها بر همراهی و همفکری و همدردی برای حل مشکل.

اگر مرا دوست داری، مثل من فکر کن

اکثر زنان و مردان به اشتباه فکر می کنند که همسرشان اگر به راستی عاشق است باید همانگونه که من فکر می کنم فکر کند و در رفتار با من هم به همان صورت عمل کند زیرا من هم در زمان ابراز علاقه همین رفتار را از خود بروز خواهم داد. غافل از اینکه ساختار روانشناختی زن و مرد و تعریف محبت در میان آنها بسیار متفاوت است و چنین طرز تفکر و نگرشی نه تنها زمینه یأس و ناامیدی و احساس کمبود توجه از طرف مقابل را در زوجین ایجاد می کند بلکه امکان مذاکره صمیمانه را هم از زوجین سلب کرده و فرصت گفت وگوی صمیمانه میان زوجین و رسیدن به تفاهم را از بین می برد.

تفاوت های شخصیتی زنان و مردان

برای مردها توانایی، نیرومندی، قدرت بدنی، قدرت در جامعه و اثبات توانایی های خود در درجه اول اهمیت قرار دارد. مردها همواره در تلاشند تا توانایی های خود را اثبات کنند و آن را به منصه ظهور برسانند. عزت نفس در مردها از راه رسیدن به نتایج مورد قبول با استفاده از قابلیت ها و توانایی های آنها به وجود می آید. مردها برای موضوعاتی که بتواند قدرت و توانایی آنها را نشان دهد مانند اتومبیل، خانه، پست های سازمانی و... اهمیت زیادی قائل هستند. آنها معمولا زیاد به جزئیات توجه نمی کنند و بیشتر فرایند کلی و ساختار پدیده های اطراف را می بینند.

زاویه نگاهتان را عوض کنید

مردها هنگام مشکلات عادت دارند به غار تنهایی خود پناه ببرند و روی حل مشکل خود تمرکز کنند. در مقابل زن ها هنگام برخوردن به مشکل بیشتر در پی طرح آن با دیگران و نزدیکان خود بر می آیند

سعی کنید نیازهای محبت و توجه همسرتان را بشناسید و حتی اگر آنها را فراموش می کنید در میان برنامه روزانه خود یادداشت کنید. رفته رفته رفتارهایی که ابتدا  به سختی انجام می دهید جزو عادت های شما خواهد شد و زندگی زیباتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. خانم ها هم باید کمی از نگاه رمانتیک دخترانه خود فاصله بگیرند و با واقعیت ها روبه رو شوند. مردی که ساعات زیادی از روز را برای تهیه یک لقمه نان حلال و تأمین نیازهای خانواده مشغول تلاش و فعالیت است شاید در پایان روز، دیگر دل و دماغی برای رمانتیک بازی های دوران نامزدی نداشته باشد. اینکه او مثل دوران نامزدی برای شما هدیه نگیرد، شما را تحسین نکند یا برایتان دسته گل به ارمغان نیاورد به معنی دوست نداشتن شما نیست. لطفا این مرد خسته را کمی درک کنید.

محبت از نگاه خانم ها

در فرهنگ لغات خانم ها، در برابر واژه محبت معانی مشخصی نوشته شده است. اگر از یک خانم بپرسید محبت در زندگی مشترک به چه معناست، خواهد گفت: هر جنبه ای از زندگی مشترک که در آن همسرم ابراز علاقه یا توجهی به من می کند می تواند جنبه ای از محبت او به من باشد. خریدن هدیه، ابراز توجه و محبت زبانی، نوازش و تماس جسمی، گفت وگوی دوطرفه و صحبت کردن صمیمانه و ایفای نقش به عنوان همراه و سنگ صبور، همه می تواند جنبه هایی از ابراز محبت از نظر خانم ها باشد. به طور خلاصه و کلی، خانم ها دوست دارند همسری رمانتیک و عاشق پیشه داشته باشند که آنها را تحسین و به آنها ابراز توجه کند. جالب اینجاست که از لحاظ ساختار روانی و فیریولوژیک هم خانم ها بخش زیادی از محبت را از طریق شنیدن و سیستم شنوایی جذب می کنند.

محبت از نگاه آقایان

مرد یک خانه تمام فعالیت های مربوط به امرار معاش و مسئولیت هایی را که در خارج از خانه برعهده دارد محبت به همسر و فرزندانش تلقی می کند. تأمین مایحتاج مورد نیاز خانواده، رفع مشکلات به وجود آمده برای خانه، پرداخت قبوض آب و برق، گرفتن و بازپرداخت وام ها و تلاش و زحمت کشیدن برای انجام این امور، همه را ابراز محبت به خانواده اش درنظر می گیرد.

 زناشویی روانشناسی اسرار خانه داری روابط عاطفی

منبع: همشهری آنلاین
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه