حمله شدید مربی استقلال به مجیدی

حمله شدید مربی استقلال به مجیدی


اخبار,اخبار ورزشی ,باشگاه استقلال

 

اخبار ورزشی - حمله شدید مربی استقلال به مجیدی؛ چرا وسط فصل رفتی؟!

مربی تیم فوتبال استقلال در اظهاراتی جنجالی علیه فرهاد مجیدی گفت: «مردم، آنهایی که پست و پول استقلال را می‌خواهند بشناسند.»

 باخت‌های استقلال مصاحبه‌هایی را علیه امیر قلعه‌نویی پدید آورده که ادامه کار را برایش در استقلال قدری دشوار کرده است. امیرقلعه‌نویی تاکنون چنین وضعیتی را تجربه نکرده است.


محمود فکری یکی از کمک‌های امیر در کادرفنی حالا وظیفه خود می‌داند که از امیر قلعه‌نویی حمایت کند.

* آقای فکری پشت سر هم دارید می‌بازید، دلیل این همه باخت چیست؟
- (می‌خندد) باخت هم جزیی از فوتبال است. نمی‌شود که همه بازی‌ها را ببریم. گاهی وقت‌ها هم ببازیم بد نیست. در این 3 بازی که باختیم حق‌مان باخت نبود. بعضی بازی‌ها را هم شاید نباید می‌بردیم که بردیم. فوتبال همین است اما از شرایط استقلال راضی هستیم. تیم ما دوم است. جای بدی قرار نداریم.

* اما این باخت‌ها باعث شده شایعاتی پیرامون وضعیت قلعه‌نویی شنیده شود.
- از این شایعات همیشه هست. این موقع‌ها است که ما دوست و دشمن خودمان را می‌شناسیم. آنها که واقعا استقلالی هستند و آنها که فقط به خاطر پول استقلال را می‌خواهند. به همین دلیل است که می‌گویم بد نیست گاهی وقت‌ها هم ببازیم. دست خیلی‌ها رو می‌شود.

* منظورتان همان‌هایی است که وعده مربیگری در استقلال را می‌دهند و می‌گویند می‌خواهم استقلال را قهرمان آسیا کنم؟
- فرآیند مربیگری در ایران برعکس همه جا شده. همه جا پله به پله جلو می‌روند. اینهایی که ادعای مربیگری در استقلال را دارند از زیدان که بزرگتر نیستند. زیدان ابتدا رفت مشاور تیم رئال مادرید شد بعد مربیگری در تیم‌های پایه رئال را شروع کرد. در ایران اما داستان فرق می‌کند. طرف فکر می‌کند چون بازیکن بزرگی بوده باید همین الان سرمربی استقلال شود یا تیم ملی را به او بدهند. واقعا تاسفبار است. ادعای استقلالی بودن‌شان هم می‌شود. من نمی‌دانم این چه اخلاقی است که بعضی‌ها دارند و وقتی که تیم کمی بد نتیجه می‌گیرد صدای‌شان بلند می‌شود. این آقایان چرا ابتدای فصل صدای‌شان درنمی‌آمد؟!

* باختید و بهانه دست‌شان دادید. باید تحمل این جریان‌سازی‌ها را هم داشته باشید آقای فکری. این رسم فوتبال است.
- خودم ابتدای حرف‌هایم گفتم که چون باختیم صدای‌شان درمی‌آید. دقیقا همینطور است. اینها دوست استقلال نیستند. استقلال را برای پست و پول می‌خواهند. مردم هم بیخود از آنها حمایت می‌کنند و نمی‌دانند که ذات‌شان چه جوری است. من از گفتن واقعیت هیچ ابایی ندارم. سال‌ها کاپیتان استقلال بودم و روی سکوها به من می‌گفتند باتعصب اما هیچ وقت به خودم اجازه ندادم برای استقلال حاشیه‌سازی کنم. مردم باید خوب و بد را درست تشخیص بدهند.

* شفاف‌تر توضیح می‌دهید آقای فکری؟

- شفاف‌تر از این نمی‌شود. همه می‌دانند منظور من چه کسی است. من شفاف حرف می‌زنم و صداقت دارم. آقایی که می‌خواهی سرمربی استقلال شوی و ره صدساله را یک‌شبه بروی، تو که استقلالی هستی چرا وسط فصل استقلال را ول کردی و رفتی؟ متاسفانه بعضی از هواداران اسطوره‌های‌شان را اشتباه تشخیص می‌دهند. مردم باید آنهایی که هر وقت در استقلال بودند حرف نمی‌زدند و جرأت مصاحبه کردن نداشتند و هر وقت از استقلال رفتند حاشیه‌سازی‌های‌شان شروع شد را به خوبی بشناسند.

* این وضعیت حاشیه‌های تیم شما را بیشتر نمی‌کند آقای فکری؟
- مگر ما توجهی به این حاشیه‌ها داریم؟ مطمئن باشید استقلال راه خودش را می‌رود و تیم بدون حاشیه کارش را می‌کند. امیر قلعه‌نویی هم اینقدر کار دارد که به این حاشیه‌ها فکر نکند. دوستان هم می‌توانند هر جور خواستند حرف بزنند. ما کار خودمان را می‌کنیم آنها هم به مصاحبه‌های‌شان ادامه دهند. استقلال با این جوسازی‌ها وارد حاشیه نمی‌شود.

* از فرآیند مربیگری در فوتبال ایران انتقاد کردید. به اعتقاد شما چگونه باید مربی بزرگ پرورش دهیم؟
- بروید پرونده بازیکنان بزرگ دنیا را ورق بزنید، ببینید چندتای آنها مربی‌های بزرگی شدند. فوتبال در دنیا قاعده و قانون خودش را دارد. اینجا متاسفانه براساس موج و احساسات عمل می‌شود. آنهایی که تصمیم گیرنده هستند می‌روند سراغ افرادی که به اصطلاح دوست‌شان دارند.

 

این فاکتور بسیار غلطی برای انتخاب مربی است. مربی باید ساخته شود و یک بازیکن هر چقدر هم که بزرگ باشد باید کار مربیگری را از پایه شروع کند. اینطوری نیست که هر کسی از راه رسید و چون روزی فوتبالیست بوده و مردم دوستش داشته‌اند مربی تیم ملی شود یا سرمربی فلان باشگاه بزرگ شود. در همین استقلال مگر کم بازیکن بزرگ داشتیم؟ آنها الان کجا هستند؟ آیا از اسم خود سوءاستفاده می‌کنند؟ حرف من این است که روی محبوبیت افراد نباید تصمیم گرفت. البته مدیران بسیار توانمند و آگاهی داریم که اسیر چنین جوی نمی‌شوند.

* در آستانه بازی با ملوان بندرانزلی هستید. این بازی تحت تاثیر بحران‌های اخیر یا بهتر است بگوییم مصاحبه‌هایی که علیه امیر قلعه‌نویی شده قرار نمی‌گیرد؟
- شک نکنید از بازی با ملوان بردهای استقلال شروع می‌شود. من به این تیم خیلی امیدوارم.
اخبار ورزشی - ایران ورزشی

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه