ساخت کیف پول با بطری,ساخت کیف پول با بطری,الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی,دوخت کیف پول,راهنمای دوخت کیف پول با بطری,هنر در خانه,ایران مطلب

ساخت کیف پول با بطری (عکس)

ایران مطلب : PET یک نوع بطری پلاستیکی برای است که برای انواع نوشیدنی های غیر الکلی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از خالی شدن بطری بازیافت یا تبدیل آنها ضروری است. به این دلیل که این بطری ها محکم و با کیفیت هستند.
الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی 
مواد، ابزار و لوازم جانبی:

بطری پلاستیکی PET (برای ساخت کیف پول به دو بطری نیاز داریم. بطری مورد نیاز بهتر است 1.5 لیتری باشد. در صورتی که این نوع بطری را در دسترس ندارید از هر نوع بطری با کیفیت دیگری می توانید استفاده نمایید.

    زیپ رنگی
    سوزن و نخ
    الگو برای سوراخ کردن
    نوار اسکاچی
    کاتر تیز

الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی

به منظور اینکه عمل دوختن راحت تر صورت گیرند ... ما نیاز داریم سوراخ های منظمی را روی بطری ایجاد کنید، بنابراین الگوی راهنما را از قسمت بالا دریافت کنید و آن را روی کاغذ معمولی چاپ نمایید و پس از آن نوار باریکی از آن را با قیچی ببرید و با دقت روی بطری مانند شکل بچسبانید. و به کمک سوزن آن را علامت بزنید.
 
الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی

همین کار را برای بطری دیگر انجام دهید تا در هنگامی که می خواهید زیپ را به بطری بدوزید هم راحت این کار را انجام دهید و هم کار شما تمیز و منظم در بیاید. پس از اتمام به کمک کاتر از محلی که کاغذ را چسبانده بودید با دقت ببرید تا کاملا جدا شود. به منظور احتیاط بیشتر ابتدا از کاتر تا جایی استفاده کنید که قیچی بتواند وارد بطری شود و سپس بقیه ی برش را با قیچی انجام دهید.
 
الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی

حال ما دو قسمت مجزا داریم که باید آنها را با زیپ به همدیگر بدوزیم. به منظور زیبایی بیشتر سعی کنید از زیپی با رنگ شاد و نخی که رنگ آن روی زیپ کاملا معلوم شود ... استفاده نمایید. اکنون زیپ را دقیقا جای مسیری که قبلا با الگوی علامت زده بودید بگذارید و سعی کنید درست در همان مسیر دوخت خود ا انجام دهید. به این صورت شما دوخت منظمی خواهید داشت. به شکل زیر دقت کنید.

الگوی ساخت کیف پول,راهنمای ساخت کیف پول,بطری پلاستیکی

در انتها نیز دو سر زیپ را به یکدیگر بدوزید. دقت فرمایید که قبل از دوختن زیپ حتما از صحت و سالم بودن آن اطمینان کسب نمایید چرا که شکافتن تمام دوخت ها و دوباره دوزی آن کار بسیار کسل کننده ای است.

امیدوارم از بازیافت زیبای بطری های بی استفاده لذت برده باشید.

منبع : tebyan.net
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه