طرز تهیه اسلایس مرغ ،به شیوه مجلسی

طرز تهیه اسلایس مرغ ،به شیوه مجلسی
طرز تهیه،تهیه مرغ،غذای مجلسی

مواد تشکیل دهنده

نان تست بزرگ - 2 بسته

سس مایونز - 200 گرم

مرغ پخته شده - 200 گرم

پنیر خامه ای - 100 گرم

ماست خامه ای - 100 گرم

هویج ابپز - 1 عدد

سیب زمینی ابپز کوچک - 2 عدد

فلفل دلمه نگینی خام - 1 عدد کوچک

گردو نگینی تست شده - نصف پیمانه

نمک و فلفل سیاه - مقداری

آبلیموی تازه - یک قاشق غذا خوری

خیار شور - 50 گرم

طرزتهیه:

مرغهای پخته شده رو تکه تکه ریز کنید و سیب زمینی رو روش رنده کنید و بعد هم خیار شور رو رنده کنید و هویج رو نگینی خیلی ریز خرد کنید و اضافه کنید. حالا بهش گردو سس و ماست و پنیر رو اضافه کنید و نمک و ادویه و در آخر بهش فلفل دلمه ای خرد شده اضافه کنید. گردو رو حتما تست کنید تا طعمش عالی بشه و وقتی زیر دندونتون می یاد لذت ببرید و ابلیمو. دقت کنید این غذا الویه نیست پس سیب زمینی زیاد و آلبیمو زیاد طعمش رو خراب می کنه و شما انگار دارید الویه میخورید.

بیس اصلی و طعم قالب باید مرغ باشه و یکی دو تا سیب زمینی کوچولو کمک به چسبندگی و به صرفه شدن این غذاست.ابلیمو رو حتما تازه و فقط یک قاشق اضافه کنید نه بیشتر.

سفتی و شلی مایه تون خیلی مهمه. مثل تصویر سعی کنید مایه کمی رو به سفتی باشه. مواد خیلی شل هنگام برش از لای نونها بیرون می زنه و خیلی سفت هم چون خود نونها کمی رطوبتش رو می گیره بعدا زیادی سفت می شه و به نونها چسبندگی نمیده و همینطور وقت خوردن خشک و سفت می شه.

پس دقت کنید تا غلظت مواد خوب باشه. ماست باعث می شه که کل رطوبت به خورد نون نره و غذاتون از رطوبت کافی برخوردار باشه.

پنیر خامه ای طعم خوبی بهش میده که از الویه و .. متمایزش می کنه.میزان مواد هم اگه زیاد باشه بین نونها بیرون می زنه و شکل زیبایی نمیده و اگه خیلی کم باشه انگار دارید نون خالی میخورید.

اینها نکته های ریزی هست که شاید ساده باشه اما رعایت کردنشون بهتون نتیجه خوب و عالی میده.

اگه خیلی میخواهید لذیذ تر باشه خیلی خیلی کم دو طرف نون رو سس بمالید و بعد مواد بگذارید. بازم اگه سس زیاد باشه مو��د لیز میخوره از لای نون وقت گاز زدن یا برش زدن.

همیشه در همه کار اعتدال رو رعایت کنید.بعد از گذاشتن مواد لای نونها کمی اونها رو فشرده کنید و بعد با چاقوی تیز اره ای لبه های نون رو برش بدید تا کارتون تمیز تر و زیبا تر دیده بشه و اسلایسهایی نرم و سفید داشته باشید.

هویج به زیبایی برش ها و ایجاد رنگ های زیبا در غذا کمک می کنه و باید مقدارش کم باشه تا طعم رو عوض نکنه.

فلفل دلمه خام طعم خیلی خوب و متفاوتی بهش میده که برای فلفل دوستان عالیه. همینطور ترکیب رنگیه خوبی تو برش ها می ده.در آخر تمامی برش ها تون رو دو نیم کنید تا مثلث هایی زیبا و خوشمزه داشته باشید. و با هر انچه دوست دارید تزیینشون کنید. من با کمی گوجه گیلاسی و سس خردل و مایونز تزیینش کردم. 

منبع :نگین شف
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه