تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 آبان 1395 10:49. اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی در شرایطی یکی پس از دیگری با نظارت کادر فنی جدید برگزار می‌شود که همچنان خبری از فرنگی‌کاران المپیکی نیست و این بزرگان ناکام در ریو همچنان مشغول ریکاوری هستند. به گزارش مهر، با رفتن محمد بنا و همکارانش از راس امور تیم ملی کشتی فرنگی بعد از نتایجی که در المپیک ۲۰۱۶ ریو رقم خورد، علی اشکانی به عنوان سرمربی جوان و آینده‌دار این رشته، سکان‌دار هدایت تیم ملی شد. از همان ابتدا مشخص بود این سرمربی جوان، بیش از آنکه دغدغه‌ فنی ...

غیبت معنادار مردان «بنا»/ فرنگی‌کاران المپیکی‌ همچنان در ریکاوری!

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 آبان 1395 10:49


 اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی, تیم ملی کشتی فرنگی

اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی در شرایطی یکی پس از دیگری با نظارت کادر فنی جدید برگزار می‌شود که همچنان خبری از فرنگی‌کاران المپیکی نیست و این بزرگان ناکام در ریو همچنان مشغول ریکاوری هستند.

 به گزارش مهر، با رفتن محمد بنا و همکارانش از راس امور تیم ملی کشتی فرنگی بعد از نتایجی که در المپیک ۲۰۱۶ ریو رقم خورد، علی اشکانی به عنوان سرمربی جوان و آینده‌دار این رشته، سکان‌دار هدایت تیم ملی شد. از همان ابتدا مشخص بود این سرمربی جوان، بیش از آنکه دغدغه‌ فنی و تاکتیکی برای ساختن ویرانه‌ای که به او رسیده بود، داشته باشد به فکر ایجاد اتحاد، تعامل و همدلی بین فرنگی‌کارانی است که با سیاست‌های عجیب سرمربی قبلی، گرفتار توهم «تافته جدابافته» بودن شده اند.

 

بر خلاف آنچه متولیان فدراسیون کشتی و اعضای شورای فنی می‌گفتند، فرنگی‌کاران المپیکی به عنوان حامیان اصلی سرمربی قبلی به برنامه‌های سرمربی جدید پشت کرده و به رغم دعوت به اردوی تیم ملی از حضور در تمرینات خودداری کردند. تاکنون چندین اردوی آماده‌سازی زیر نظر علی اشکانی و همکارانش در خانه کشتی تهران برگزار شده و کادر جدید بارها به بازگشت المپیکی‌ها به اردو چراغ سبز نشان داده، اما هنوز خبری از حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی، قاسم رضایی و بشیر باباجانزاده نیست. البته غیبت حبیب‌الله اخلاقی و قاسم رضایی را می‌توان توجیه کرد، چون اخلاقی با خداحافظی از دنیای قهرمانی به ریاست انستیتو کشتی در آمد و رضایی هم فعلا در سفر کربلا به سر می‌برد. اما غیبت دیگر فرنگی‌کاران المپیکی در اردوی تیم ملی، نه تنها موجه و طبیعی نیست، بلکه بی‌توجهی و سکوت آنان نسبت به دعوت کادرفنی را نیز می‌توان نوعی بی‌احترامی و اقدامی معنادار تلقی کرد.

 

در نیمه پر لیوان، اما شاهد اتفاقات امیدبخش و جالبی هستیم و تمامی طردشدگان و فراموش‌شدگان دوران محمد بنا، حضوری باانگیزه و چشمگیر در اردوهای کنونی دارند. جالب آنکه جدیت و روحیه بالای این فرنگی‌کاران نیز نشان دهنده اعتراض و نارضایتی آنان از نحوه مدیریت کادر فنی قبلی است و انگار حالا می‌توانند بدون آنکه زیر سایه سنگین کسی بمانند و حقشان تضییع و پایمال شود به روزهای روشن آینده چشم بدوزند.

 

آنچه مسلم است غیبت فرنگی‌کاران المپیکی هیچ ارتباطی به خستگی و طی کردن دوران ریکاوری و استراحت بعد از المپیک ندارد، چراکه مدتهاست شاهد حضور آزادکاران المپیکی در اردوی تیم ملی هستیم و عنوان‌داران و مدال آورانی همچون حسن یزدانی، حسن رحیمی و کمیل قاسمی، بدون اتلاف وقت در کنار همتایان المپیکی خود در خانه کشتی حضور دارند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه