تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 تیر 1395 16:17. رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از مرداد ماه آغاز می‌شود و به نظر می‌رسد استقبال هواداران از بازی‌های این فصل بیش از قبل باشد. به‌ گزارش ‌ایسنا، فوتبال ایران روزهایی به یاد دارد که برای هر بازی هزاران تماشاگر به ورزشگاه می‌رفت و فرقی هم نداشت که کدام تیم‌ها در زمین هستند. ملوان، تراکتورسازی، فجر سپاسی، برق شیراز، بهمن، پاس، شاهین، ایرانجوان، نفت آبادان، ابومسلم، شموشک، پیکان، فولاد و . در کنار استقلال و پرسپولیس در هنگام میزبانی از نعمت حضور هواداران زی ...

فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال، بهار هواداران

تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 تیر 1395 16:17


اخبارورزشی,خبرهای ورزشی,لیگ برتر

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال از مرداد ماه آغاز می‌شود و به نظر می‌رسد استقبال هواداران از بازی‌های این فصل بیش از قبل باشد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، فوتبال ایران روزهایی به یاد دارد که  برای هر بازی هزاران تماشاگر به ورزشگاه می‌رفت و فرقی هم نداشت که کدام تیم‌ها در زمین هستند. ملوان، تراکتورسازی، فجر سپاسی، برق شیراز، بهمن، پاس، شاهین، ایرانجوان، نفت آبادان، ابومسلم، شموشک، پیکان، فولاد و ... در کنار استقلال و پرسپولیس در هنگام میزبانی از نعمت حضور هواداران زیاد برخوردار بودند.

در آن سال‌ها اتفاق خوب دیگری هم رخ می‌داد؛ تمرین تیم‌های محبوب مثل استقلال و پرسپولیس پر از تماشاگرانی بود که برای دیدن ستارگان محبوبشان به محل تمرین می‌رفتند.

تماشاگران سال‌ها بود که نه تنها در محل تمرین تیم‌ها آفتابی نمی‌شدند، ‌ بلکه در زمان بازی‌ها – هر چقدر هم حساس – کمتر به ورزشگاه می‌رفتند. تصور بازی استقلال با سپاهان یا پرسپولیس با فولاد در حضور کمتر از ۱۰۰ هزار و ۵۰ هزار نفر اتفاقی بود که در فصل‌های اخیر رخ داد.

فصل پانزدهم اما حضور برخی ستاره‌های جوان و مربیان خوب و توانمند باعث شد تعداد بازی‌های با کیفیت بسیار  زیاد شود و مثلا عملکرد فوق‌العاده‌ پرسپولیس و قهرمانی استقلال خوزستان در استقبال زیادتر هواداران بسیار موثر بود.

امسال تیم‌ها در حالی خود را برای فصل شانزدهم آماده می‌کنند که محل تمرین تیم‌هایی مثل پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و سپاهان حضور چشمگیر هواداران را به خود می‌بیند. این اتفاق فصل خوبی از حضور هواداران در ورزشگاه‌ها را نوید می‌دهد.

به ‌این‌ ترتیب می‌توان امیدوار بود که در فصل پیش‌رو استقبال تماشاگران از بازی‌های لیگ بسیار بیش از قبل باشد و باز هم صدای تماشاگران پر شور در ورزشگاه‌ها شنیده شود.

پرسپولیس، استقلال، نفت آبادان، تراکتورسازی، استقلال خوزستان، سپاهان، ذوب آهن، ماشین سازی و ... ظرفیت کشاندن هواداران به ورزشگاه‌ را دارند.

بهار هواداران فوتبال ایران که اکنون شکوفه کرده می‌تواند به میوه‌های شیرین و نتیجه‌های خوب برسد، ولی ممکن است مدیریت ناصحیح و اهمال در مسئولیت‌ها خیلی زود خزان را مهمان ورزشگاه‌ها کند.

هواداری که رنج راه و گرانی و شرایط بد جوی و امکانات ناقص ورزشگاه‌ها را به جان می‌خرد، نظم برگزاری خوب، بازی با کیفیت و داوری‌های صحیح را انتظار دارد. اگر این الزامات فراهم نباشد، فرصت حضور هواداران در ورزشگاه به تهدیدی جبران ناپذیر تبدیل می‌شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه