فصل پاییز دور این خوراکی‌ها را خط بکشید

سرویس سلامتبه نقل از دکتر من؛ بخش تغذیه:

فست فود، غذای دارای رنگ، مواد نگه دارنده، پفک، چیپس، غذاهای سرخ کرده، مواد غذایی حاوی بنزوات سدیم مانند کنسرو ماهی، غذاهای آماده و... در فصل پاییز بیشتر عوارض خود را نشان می‌دهد

فصل پاییز دور این خوراکی‌ها را خط بکشید - تصویر 1
دکتر فهیمه نبی، کارشناس گیاهان دارویی و محقق طب سنتی در این باره می‌گوید:
معمولا فصل پاییز که شروع می‌شود، کدبانوها به‌دنبال مواد لازم برای تهیه شور و ترشی می‌افتند اما باید به این نکته هم توجه کنند که به‌ویژه در خانواده‌هایی که بیشتر اعضا مزاجشان سوداوی است (سودا چون سرد و خشک است افراد سوداوی باید از غذاهای گرم و تر بیشتر مصرف کنند. در میان فصل‌ها، پاییز فصل سوداست و بهترین فصل برای حجامت افراد سوداوی نیز فصل پاییز است) مصرف این مواد به ویژه در این فصل مناسب نیست.
دکتر فهیمه نبی، کارشناس گیاهان دارویی و محقق طب سنتی در این باره می‌گوید: در این فصل خانم‌ها شور و ترشی تهیه می‌کنند در حالی که این مواد مناسب فصل پاییز نیست. این مواد به دلیل نمک فراوان و سرکه باعث افزایش سودا و رسوب آن می‌شود، سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند و قدرت حافظه را کاهش می‌دهد و از طرفی به حساسیت‌های فصلی دامن می‌زند. بنابراین بهتر است از این مواد کمتر استفاده شود به ویژه در خانواده‌هایی که دارای حساسیت هستند و طبع ذاتی آنها سوداست.
فست فود، غذای دارای رنگ، مواد نگه دارنده، پفک، چیپس، غذاهای سرخ کرده، مواد غذایی حاوی بنزوات سدیم مانند کنسرو ماهی، غذاهای آماده و... در فصل پاییز بیشتر عوارض خود را نشان می‌دهد، زیرا اگر در بهار و تابستان این مواد غذایی را مصرف می‌کردیم، چون فعالیت داشتیم و متابولیسم بدن افزایش یافته بود، امکان پاکسازی وجود داشت اما در فصل پاییز که فصل رسوب سوداست بدن قادر به پاکسازی نیست. بنابراین آسیبی که بدن از غذاهای آماده می‌بیند، در این فصل بیشتر است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه