میهمان ویژه برنامه فردوسی‌پورکیست؟

میهمان ویژه برنامه فردوسی‌پورکیست؟


اخبار,اخبار ورزشی,ویژه برنامه جام جهانی


 اخبار ورزشی - دونگا، میهمان ویژه برنامه فردوسی‌پور

 کارلوس دونگا، کاپیتان و مربی سابق تیم ملی برزیل فردا شب میهمان برنامه "بیست چهارده" است.

به گزارش ایسنا، برنامه «بیست چهارده»، ویژه برنامه جام جهانی به تهیه کنندگی و اجرای عادل فردوسی‌پور از 19 خرداد ماه به پیشواز مسابقات جام جهانی 2014 برزیل می‌رود.

دونگا هافبک پرآوازه تیم ملی فوتبال برزیل فردا در نخستین برنامه به عنوان میهمان ویژه شرکت می‌کند.

کارلوس کائتانو بلدرون وری ملقب به "دونگا" در سال 1963 در ریو گراند برزیل به دنیا آمد. پست او در زمین هافبک دفاعی بود. دونگا به همراه ژاوی و روماریو تنها بازیکنان تاریخ فوتبال هستند که در فینال رقابت‌های معتبری چون جام جهانی، جام کنفدراسیون‌ها، المپیک و جام بین قاره‌ای حضور داشته‌اند.

دونگا بین سال‌های 2006 تا 2010 هدایت تیم ملی کشورش را در دست داشت و در این سال‌ها برزیلی‌ها را به قهرمانی در جام ملت‌های آمریکای جنوبی (2007) و جام کنفدراسیون‌ها (2009) رساند و در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هم تا یک چهارم نهایی پیش آمد.

او تا اکتبر سال 2013 سرمربی تیم فوتبال اینترناسیونال برزیل بود که خود در دوران بازیگری در دو مقطع زمانی متفاوت روی هم رفته 5 سال برای آن بازی کرد. اوج دوران باشگاهی او در دهه 90 بود که 4 سال برای فیورنتینا، دو سال برای اشتوتگارت و سه سال برای جوبیلو ایواتای ژاپن بازی کرد.

دونگا بین سال‌های 1987 تا 1998 در 91 بازی ملی برای سلسائو به میدان رفت و شش گل هم به ثمر رساند.

به گزارش ایسنا، برنامه «بیست چهارده»، از دوشنبه شب آغاز می‌شود و تا پایان جام جهانی علاوه بر پخش بازی‌ها، آخرین اخبار و اتفاقات را هم بررسی می‌کند.
 اخبار ورزشی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه