پرونده عبدولی به دادگاه حکمیت ورزش رفت / کریم‌فر و باباجان‌زاده هم برنزی شد ند

پرونده عبدولی به دادگاه حکمیت ورزش رفت / کریم‌فر و باباجان‌زاده هم برنزی شد ند


اخبار,اخبار ورزشی,بازی‌های آسیایی ایران


 اخبار ورزشی - بازی های آسیایی اینچئون
پرونده عبدولی به دادگاه حکمیت ورزش رفت

 رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر پیگیری حق‌خوری سعید عبدولی تا رسیدن به نتیجه خبر داد: پرونده این حق‌کشی محرز در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رییس کمیته ملی المپیک از پیگیری پرونده حق‌کشی دیدار سعید عبدولی مقابل حریف کره‌ای در دادگاه حکمیت ورزش خبر داد و گفت: بعد از ناداوری و اجحاف آشکاری که در حق کشتی‌گیر شایسته ایران در دیدار نیمه نهایی بازی‌های آسیایی صورت گرفت اعتراض خود را به ستاد برگزاری، شورای المپیک آسیا و فدراسیون جهانی کشتی اعلام کردیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه پیگیری‌ها ادامه دارد و امروز توانستیم پرونده را به شورای حکمیت ورزش (CAS) ارجاع دهیم تا ان‌شاءالله حق از دست رفته را بازگردانیم.

رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر پیگیری جدی این موضوع از سوی شورای المپیک آسیا اظهار کرد: انصافا دست‌اندرکاران شورای المپیک آسیا نیز با توجه به تعدد شکایت‌های اینچنینی از سوی چند کشور دیگر در کشتی، بوکس و تکواندو پیگیر این موضوع هستند و به نتیجه‌بخش بودن این پیگیری‌ها امیدوارم.

هاشمی افزود: گرچه ممکن است به دلیل بروز این مشکل در دیدار نیمه نهایی امکان بازگرداندن مدال طلا بسیار ضعیف باشد اما تا زمانی که مسببان این حق‌خوری مسلم محروم و تنبیه نشوند دست از پیگیری برنمی‌داریم.

رییس کمیته ملی المپیک ایران در ادامه خاطرنشان کرد:‌فیلم کامل کشتی سعید عبدولی با حریف کره‌ جنوبی خود به همراه تمامی مستندات لازم امروز توسط شهنازی دبیرکل کمیته و خانم اسلامیان در اختیار دادگاه حکمیت ورزش قرار گرفت تا بررسی‌ها و قضاوت لازم روی اعتراض ما صورت پذیرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه برنز سعید عبدولی برای ما حکم طلا را دارد گفت: مطمئنم این کشتی‌گیر در میادین بزرگ پیش رو همانند جهانی و المپیک ریو برای ما افتخارآفرینی خواهد کرد.


                                                 ..........................................

کریم‌فر هم برنزی شد

 فرنگی‌کار وزن ۶۶ کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل حریف قزاقستانی به مدال برنز رسید.

به گزارش جام جم ورزشی ، مجتبی کریم‌فر که در گروه شانس مجدد ابتدا تائیچی اوکای از ژاپن را شکست داده بود، در دومین کشتی این گروه بیشبکف از قزاقستان را 3 بر صفر شکست داد و به مدال برنز رسید.

کریم‌فر که کارش را با پیروزی مقابل شاهین عبدالله از اردن شروع کرده بود، در مرحله یک چهارم نهایی مقابل سئول لی نماینده کره جنوبی 3 اخطاره شد و در حالی که 5 بر یک پیش بود، شکست خورد و از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی باز ماند.

 

                                         ............................................


 باباجان‌زاده هم به مدال برنز رسید

  نماینده سنگین وزن کشتی فرنگی ایران مدال برنز بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد تا تمام فرنگی‌کاران ایران در رقابت‌ها به مدال رسیده باشند.

بشیر باباجان‌زاده فرنگی‌کار وزن 130 کیلوگرم تیم ملی برای کسب مدال برنز مقابل مراد رامونوف از قرقیزستان دارنده یک مدال طلا،یک نقره و دو برنز آسیا به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با نتیجه 8 بر صفر شکست داده و پنجمین مدال برنز کشتی فرنگی در بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

بیابانگرد توانست در وقت اول با قوس کردن حریف خود و اجرای فن بارانداز 4 امتیاز بگیرد و با یک امتیازی که داد کشتی را پیروز شد.

نماینده سنگین‌وزن ایران در کشتی فرنگی در رقابت‌های صبح امروز ابتدا دالال از هند را 8 بر صفر برد، اما در ادامه در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نوماخان تینالیف از قزاقستان در حالی که زور رویارویی با حریف قدرتمند خود را نداشت با نتیجه یک بر صفر مسابقه را واگذار کرد.

وی در گروه شانس مجدد نیز آبروربک ماماسولیف از ازبکستان را 5 بر صفر شکست داد.

بشیر باباجان‌زاده به عنوان یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال طلای کشتی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی شمرده می‌شد.

به این ترتیب تیم 7 نفره کشتی فرنگی ایران در پایان بازی‌های آسیایی صاحب 7 مدال شامل 2 طلا و 5 برنز شد تا هیچ کدام از کشتی‌گیران ایران بی‌مدال نمانند.

مدال‌های طلا کشتی فرنگی در بازی‌های آسیایی اینچئون توسط حبیب‌الله اخلاقی (80 کیلوگرم)، مهدی علیاری (98 کیلوگرم)، افشین بیابانگرد (66 کیلوگرم)، سعید عبدولی (71 کیلوگرم)، پیام بویری (75 کیلوگرم)، مجتبی کریم فر (85 کیلوگرم) و بشیر باباجان‌زاده (130 کیلوگرم) به دست آمد.


 اخبار ورزشی -  ایسنا,جام جم 
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه