پیروزی پرسپولیس در هشتادمین دربی تهران/ پایان تلخ استقلال در لیگ

پیروزی پرسپولیس در هشتادمین دربی تهران/ پایان تلخ استقلال در لیگاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

هشتادمین دربی تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در شرایطی با برتری سرخپوشان تهرانی به پایان رسید که نتیجه این دیدار تاثیری بر جدول رده بندی نداشت. با این حال پایان ناخوشی برای آبی پوشان رقم خورد.

 دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته پایانی چهاردهمین دوره رقابت های لیگ برتر از ساعت ۱۷ امروز به قضاوت تورج حق ورودی در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که در پایان تیم فوتبال پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر برابر حریف خود به پیروزی رسید. تنها گل این دیدار را علی علیپور(۶۵) به ثمر رساند.

پرسپولیس در این دیدار با ترکیب سوشا مکانی، مایکل اومانیا، رضا نورمحمدی، حمیدرضا علی‌عسگر، بابک حاتمی، احمد نورالهی، محمد نوری، علی علیپور(۷۹ محسن بنگر)، امید عالیشاه، هادی نوروزی(۹۵ میلاد کمندانی) و مهدی طارمی(۸۷ رضا خالقی فر) به میدان رفت.

استقلال نیز با ترکیب وحید طالبلو، حنیف عمران زاده، مگویان، خسرو حیدری(۷۳ یعقوب کریمی)، میلاد فخرالدینی، محمدرضا خرسندی نیا، امیرحسین صادقی، امید ابراهیمی، کرار جاسم، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی(۴۶ بهنام برزای) گام در میدان گذاشت.

* دقیقه یک: پرسپولیسی ها پس از چند پاس توپی را درون محوطه جریمه استقلال ارسال کردند که مدافعان آبی این توپ را برگرداندند.

* دقیقه ۲ : پرسپولیس توسط مهدی طارمی وارد محوطه جریمه استقلال شد اما پاس رو به بیرون این بازیکن را مدافعان استقلال دور کردند.

* دقیقه ۵ : استقلالی ها تلاش کردند  از فشار حملات ابتدایی پرسپولیس خارج شوند و مالکیت توپ را در اختیار بگیرند.

* دقیقه ۷ : استقلال روی ارسال خسرو حیدری صاحب موقعیت خوبی درون محوطه جریمه پرسپولیس شد اما مدافعان سرخپوش توپ را دفع کردند.

* دقیقه ۱۰ : پرسپولیسی ها درون محوطه جریمه صاحب توپ شدند که این توپ اولین کرنر را برای سرخپوشان به همراه داشت.

* دقیقه ۱۱ : تماشاگران دو تیم جنگ لفظی را روی سکوها به اوج خود رساندند و علیه یکدیگر شعار دادند. آنها به تشویق تیم های خود پرداختند.

* دقیقه ۱۲ : استقلال پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد که شوت محکم امید ابراهیمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۱۸ : پرسپولیس چند حمله را روی دروازه استقلال ترتیب داد که مدافعان حریف اجازه ایجاد خطر به آنها را ندادند.

* دقیقه ۲۰ : بهترین فرصت این دیدار نصیب استقلال شد که ضربه سر رضا عنایتی را سوشا مکانی به زیبایی مهار کرد.

* دقیقه ۲۳ : امید ابراهیمی درون محوطه جریمه پرسپولیس توسط اومانیا سرنگون شد که تورج حق وردی اعتقادی به پنالتی نداشت.

* دقیقه ۲۷: استقلالی ها برای دقایقی نبض بازی را در اختیار گرفتند و صاحب توپ و میدان شدند.

* دقیقه ۳۳ : حنیف عمران زاده با جلوگیری از حرکت مهدی طارمی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه ۳۹ : استقلال قصد داشت با پاس های کوتاه و نزدیک نبض بازی را در اختیار بگیرد و خود را به دروازه حریف نزدیک کند.

* دقیقه ۴۵ : پرسپولیسی ها در یک ضد حمله صاحب یک موقعیت تک به تک شدند که طالبلو زودتر از عالیشاه به توپ رسید و مهاجم پرسپولیس سرنگون شد و اعتقاد به پنالتی داشت اما حق وردی این صحنه را خطا ندانست.

* دقیقه ۴۶ : استقلال در شروع نیمه دوم بهنام برزای را به میدان فرستاد.

* دقیقه ۵۰ : استقلالی ها که نیمه دوم را هجومی آغاز کرده بودند صاحب یک ضربه کرنر شدند اما آشفتگی خط حمله آنها اجازه نداد از این ضربه استفاده کنند.

* دقیقه ۵۱ : پرسپولیس صاحب یک موقعیت خوب توسط محمد نوری شد که ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۵۸ : امید عالیشاه بارها از سمت چپ استقلال نفوذ کرد اما در ارسال نهایی توپ ناکام بود.

* دقیقه ۶۰ : خطای امیر حسین صادقی روی مهدی طارمی فرصت یک ضربه ایستگاهی را به پرسپولیس داد که این ضربه راه به جایی نبرد.

* دقیقه ۶۵ : خطای امیرحسین صادقی روی مهدی طارمی یک کارت زرد برای او به همراه داشت. این ضربه را هادی نوروزی روی دروازه استقلال ارسال کرد و علی علیپور با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.

* دقیقه ۶۹ : مهدی طارمی درون محوطه جریمه استقلال خودش را به زمین زد که حق ورودی به یک کارت زرد نشان داد.

* دقیقه ۷۸ : سجاد شهباززاده با نفوذ درون محوطه جریمه پرسپولیس ضربه فنی را به سمت دروازه زد که با فاصله کمی به بیرون رفت. بهنام برزای هم اخطار گرفت.

* دقیقه ۸۵ : استقلال نزدیک به نقطه کرنر صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را کرار به روی دروازه فرستاد و ضربه سر امید ابراهیمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۹۰ : استقلال حملاتی را روی دروازه پرسپولیس پی ریزی کرد اما سرخپوشان در ضد حمله می توانست دروازه حریف را باز کند که مدافعان آبی پوش توپ نوروزی را به بیرون زدند.

------------------------------

علی علیپور جوان ترین گلزن تاریخ دربی

علی علیپور در حالی این گل را زد که صاحب 19 سال و 185 روز است. او متولد 20 آبان 1374 است. رکورد قبلی در اختیار مهدی مهدوی کیا بود. مهدوی کیا در روز 20 تیر 1376 در حالی که 19 و 348 روز سن داشت دروازه استقلال را در جریان دیداری که پرسپولیس طی آن با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد دروازه استقلال را گشود.
اخبار ورزشی - مهر،ورزش3

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه