تاریخ انتشار : سه شنبه, 31 مرداد 1396 07:29. عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته یاد صعود دراماتیک پرسپولیس و استقلال از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال 75 را زنده کرد. به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(سی‌اُم مردادماه) از ساعت 22:40 آغاز شد که بازی‌های لیگ برتر در هفته چهارم و بحث نامشخص بلیت فروشی‌های مسابقات توسط شرکت برهان مبین مورد بررسی قرار گرفت و همچنین به دیدارهای خاطره انگیز پرسپولیس و استقلال در شهریور 75 که صعود این دو تیم در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ ق ...

گزارش برنامه نود (96.05.30)به یاد صعود تاریخی سرخابی‌ها

تاریخ انتشار : سه شنبه, 31 مرداد 1396 07:29


 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی, برنامه نود

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته یاد صعود دراماتیک پرسپولیس و استقلال از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال 75 را زنده کرد.

 به گزارش  ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(سی‌اُم مردادماه) از ساعت 22:40 آغاز شد که بازی‌های لیگ برتر در هفته چهارم و بحث نامشخص بلیت فروشی‌های مسابقات توسط شرکت برهان مبین مورد بررسی قرار گرفت و همچنین به دیدارهای خاطره انگیز پرسپولیس و استقلال در شهریور 75 که صعود این دو تیم در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را همراه داشت، اشاره شد.

 

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین «برد پرسپولیس»، «مساوی» و «برد الاهلی» یک گزینه را برای پیش‌بینی نتیجه دیدار رفت تیم‌های پرسپولیس ایران و الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

 

* ترین‌های هفته چهارم لیگ برتر

- حرکات تکنیکی: کریم احمدی، سجاد شهباززاده، محمدرضا حسینی، امیرمحمد پناهی، مهدی ترابی، ژایرو رودریگز، رضا کرملاچعب، مهدی کیانی، شایان مصلح، حسین کعبی، آرش رضاوند، رضا ناصحی، کیوان امرایی، میعاد یزدانی، سینا مریدی و علی قلی‌زاده.

- تیرک دروازه: حسین مهربان(برابر استقلال خوزستان)

- کار تیمی: پدیده(مقابل استقلال خوزستان)

- موقعیت از دست رفته: مرتضی تبریزی(برابر سپاهان)

- پاس گل: میثم دورقی(برابر پدیده)

- مهار: رشید مظاهری(مقابل سپاهان)

 

* آنچه در برنامه نود دیشب مشاهده  کردید :

- ادامه حواشی قرارداد چند میلیاردی بلیت فروشی در ورزشگاه آزادی؛ شرکت اجرا کننده می‌گوید جعل و کوتاهی نکرده ولی فدارسیون تاکید دارد تخلف صورت گرفته و قرارداد باید اصلاح شود.

- پیروزی بزرگ سایپا مقابل استقلال توقف روند بردهای پرسپولیس برابر سیاه جامگان.

- ماجرای داوری که در یک هفته دو بازی آسیایی برای پرسپولیس و استقلال سوت زد و بررسی ابهام هدیه دادن به داور عراقی در دو برد تاریخی سرخابی‌ها در آسیا.

 

* ذوب‌آهن 0 سپاهان 2

نکات بازی

کرانچار بدون شکست برابر ذوب‌آهن.

امیر قلعه‌نویی در سه تقابل اخیر با سه تیم مختلف مقابل کرانچار بازنده بوده است.

 

- کنفرانس مربیان

زلاتکو کرانچار: چند موقعیت داشتیم که از آنها به خوبی استفاده نکردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم؛ دو گل زدیم ولی مهم این بود که برخلاف مسابقات قبل گل نخوردیم.

امیر قلعه‌نویی: از تک به تکی که داشتیم بهره نبردیم و چند فرصت به دست آوردیم و در کل کنترل بازی در اختیار ما بود؛ قانون نانوشته است که وقتی گل نزنید، گل می‌خورید.

 

* پارس جنوبی جم 2 صنعت نفت آبادان 1

نکات بازی

83 درصد گل‌های فصل صنعت نفت از روی شروع مجدد به ثمر رسیده است.

پارس جنوبی در این فصل سه بار از حریفان عقب افتاده ولی به برنده شده است.

 

- کنفرانس مربیان

فراز کمالوند: متاسفانه یک مقدار در کار دفاعی با مشکل مواجه شدیم؛ به نفرات جایگزین شرح وظایف را داده بودیم اما مطابق انتظار ما ظاهر نشدند.

مهدی تارتار: سه بار در لیگ از حریفان عقب افتادیم ولی هر سه بار به بازی برگشتیم که این مسئله نشان می‌دهد بچه‌های ما به خود باوری رسیده‌اند؛ در عمرم چنین تشویقی از هواداران ندیده بودم که از آنها تشکر می‌کنم.

 

* پرسپولیس 1 سیاه جامگان 1

نکات بازی

نیمکت‌نشینی صادق محرمی بعد از 14 بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا.

فرشاد احمدزاده 5 بازی و 3 گل زده برای پرسپولیس.

پرسپولیس بعد از 108 روز در ورزشگاه آزادی امتیاز از دست داد.

نخستین نیمه دوم بدون گل پرسپولیس در لیگ هفدهم.

اکبر میثاقیان هرگاه در پنج هفته ابتدایی با پرسپولیس روبه‌رو شده بازنده نشده است.

پرسپولیس تنها تیمی که امتیاز از دست نداده بود، امتیاز از دست داد.

پرسپولیس برای نخستین بار در این فصل در یک بازی کمتر از 2 گل زد.

جدال پرسپولیس و سیاه جامگان برای نخستین بار مساوی شد.

 

- کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: کمال کامیابی‌نیا همیشه بزرگترین نمونه بازیکن حرفه‌ای بوده ولی یک اشتباهی داشت که بعد از صحبت با او، او را بازگرداندم؛ بعضی صحنه‌های داوری را از هواپیما هم می‌شد دید که طبیعی است به این دلیل از داوری ناراحت باشم؛ متاسفانه بیش از حد شانس‌های گل را از دست دادیم و بعد از آن تلاش‌ها بی‌تاثیر بود؛ متاسفم در حضور پُر شور تماشاگران نتوانستیم یک برد هدیه کنیم.

اکبر میثاقیان: شانس داشتیم که بازی را نباختیم و یک گل زدیم؛ خیلی خوشحال هستم که یک امتیاز را گرفتیم.

 

* کارشناسی داوری با مسعود مرادی

- پرپسولیس و سیاه جامگان

کارت زرد به محمدمهدی عسگری به دلیل خطا روی امیری کافی بود.

گل علیپور به درستی آفساید اعلام شد.

خطا روی مهدی طارمی انجام شد ولی داور به اشتباه پنالتی نگرفت.

قبل از گل طارمی که آفساید اعلام شد، داور تصمیم اشتباهی داشت و بهتر بود دستور به ادامه بازی می‌داد.

حاج‌ملک در عدم اعلام خطای پنالتی روی علیپور اشتباه کرد.

کمک داور باید صبر می‌کرد تا دید بهتری برای اعلام آفساید مهاجم پرسپولیس داشته باشد.

مشخص نبود طارمی در موقعیت آفساید قرار دارد یا خیر.

قبل از گل تساوی سیاه جامگان، امرایی از دست خود استفاده کرد.

 

- ذوب‌آهن و سپاهان

مظاهری از دست خود بیرون از محوطه جریمه استفاده کرد و باید کارت زرد می‌گرفت و یک ضربه آزاد به سود سپاهان اعلام می‌شد.

رسول نویدکیا به دلیل خطایی که انجام داد باید اخراج می‌شد که داور چنین تصمیمی نگرفت.

قبل از گل اول سپاهان خطایی روی مرتضی تبریزی اتفاده نیافتاد.

علی‌محمدی قبل از زدن گل دوم سپاهان در آفساید بود.

 

- پارس جنوبی جم و صنعت نفت آبادان

اخطار به بازیکن صنعت نفت به دلیل خطا روی سینگ درست بود.

فرشاد محمدی‌مهر به دلیل خطا و گرفتن موقعیت صنعت نفت باید کارت زرد دوم را می‌گرفت و اخراج می‌شد.

شادکام روی فروزان مرتکب خطا شد.

 

 * بخش نوستالژی برنامه نود

دیدار جذاب و مهیج پرسپولیس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پخش شد که دیدار رفت این مسابقه با پیروزی 3 بر صفر تیم آلیمای قزاقستان به پایان رسید ولی سرخ پوشان در مسابقه برگشت موفق به پیروزی 5 بر صفر شدند؛ همچنین بازی استقلال برابر نوف باخور ازبکستان در شهریورماه 75 که آبی‌ها توانستند شکست 4 بر یک دور رفت را با نتیجه 3 بر صفر در دیدار برگشت جبران کنند پخش شد.

 

مصاحبه‌های ضبط شده‌ای با داریوش مصطفوی، رییس اسبق فدراسیون فوتبال- رضا ترابیان، بازیکن سابق پرسپولیس و کاظم اولیایی، مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال تهران در این بخش پخش شد.

 

* سایپا 2 استقلال 1

نکات بازی

استقلال دو شکست در دو بازی خارج از خانه که هر دو با نتیجه یک بر صفر بوده است.

محمد عباس‌زاده برای نخستین بار به استقلال گل زد.

دایی بدون شکست برابر استقلال در زمان سرمربیگری سایپا.

شکست منصوریان مقابل سایپا بعد از 5 بازی.

 

- کنفرانس مربیان

علی دایی: خیلی خوب بازی کردیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم؛ فرصت زیادی به استقلال ندادیم و بازیکنان ما تلاش زیادی کردند.

علیرضا منصوریان: برخلاف میل باطنی باختیم؛ دو پنالتی و دو باخت در این فصل داشتیم که این مسئله سخت است؛ طوری استقلال را بستم که این تیم تا سال 02-1401 از بهترین‌های آسیا خواهد شد.

 

* کلیپی از پاس به عقب بدموقع بازیکنان استقلال و اشتباهات مهدی رحمتی در دفع توپ برابر سایپا، صنعت نفت آبادان، پدیده و لوکوموتیو ازبکستان پخش شد.

 

 * آیتم آنالیز برنامه نود به تاثیرگذاری علی قلی‌زاده، مهدی ترابی و آرش رضاوند که یک خط عقب‌تر از محمد عباس‌زاده بازی می‌کنند و تاثیر زیادی در حملات سایپا دارند، اختصاص داشت.

 

* کارشناسی داوری سایپا و استقلال تهران

خطایی روی ترابی اتفاق نیافتاد ولی شبیه‌سازی مهاجم سایپا هم نبود.

برخورد توپ به دست دانشگر هند پنالتی نبود که داور هم تصمیم درستی گرفت.

در دقیقه 38 روی ترابی دو خطا انجام شد ولی داور پنالتی اعلام نکرد.

در دقیقه 42 مجید حسینی دید مناسبی نداشت و عدم اعلام خطای هند پنالتی صحیح بود.

پنالتی به سود سایپا و اخطار به مهدی رحمتی درست بود.

اخطار دوم و اخراج شاه‌علی‌دوست به درستی داده شد.

 

 * همانند هفته گذشته بحث بلیت فروشی الکترونیکی پیش کشیده شد که در آن مصاحبه‌هایی با علی کفاشیان، رییس سابق فدراسیون فوتبال و بیهقی، قائم مقام مدیر عامل شرکت برهان مبین هوشمند انجام گرفته بود.

 

* گفت‌وگویی تلفنی با علی کفاشیان، رییس سابق و نایب رییس فعلی فدراسیون فوتبال درباره حواشی پیرامون بلیت فروشی الکترونیکی انجام شد.

 

* بخش لژیونرها

در هفته چهارم لیگ بلژیک شارلوآ روی پرتاب کاوه رضایی به چهارمین برد فصل رسید؛ اوستنده در بازگشت رامین رضاییان به ترکیب چهارمین باخت فصل را متحمل شد؛ آلکمار با جهانبخش به برتری رسید؛ هیرنفین در حضور رضا قوچان‌نژاد برابر هراکلس به تساوی رسید؛ علیرضا حقیقی برای اسکیل استونا پاس گل داد و تیم‌اش به پیروزی 3 بر یک مقابل مالمو دست یافت؛ کریم انصاری‌فرد در شب پیروزی المپیاکوس در هفته اول سوپر لیگ یونان یک گل زد و یک پاس گل داد؛ سردار آزمون در حضور 45 دقیقه‌ای در ترکیب روبین کازان نتوانست در پیروزی 6 گله تیم‌اش گلزنی کند؛ میوندالن در دو بازی سوشا مکانی را در ترکیب داشت که یک شکست و یک برد برای آنها رقم خورد؛ وردربرمن با هدایت الکساندر نوری یک بر صفر به هافنهایم باخت.

 

پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره مسائلی که پیرامون به وجود آمده درباره بلیت فروشی به وجود آمده اظهار کرد: تفاهم‌نامه و ادامه همکاری با شرکت مذکور با اطلاع آقای امیری‌نیا، رئیس وقت مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و اینکه آقای ستاری در جریان ریز این مسائل بوده‌اند، صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: این موضوعی که در برنامه نود پیگیری شده مربوط به سال 89 می‌شود و بعد که آقای ستاری معاونت این حوزه را برعهده گرفتند، در اوایل کار با دوستان فدراسیون فوتبال و آقای امیری‌نیا جلسه مشترکی گذاشتند که مابین آقای گودرزی، وزیر وقت با آقای ستاری نیز این موضوع پیگیری شد.

 

کرمی تصریح کرد: خوشحال هستیم که موضوع دانش بنیان‌ها مطرح شده چراکه این شرکت‌ها می‌توانند به ورزش کمک کنند.

 

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور ابراز کرد: از طرف معاونت علمی و فناروری هیچ شرکتی برای بحث بلیت فروشی‌ها معرفی نشده است.

 

وی با بیان اینکه نیا مسؤولیت و واحد آقای امیری‌نیا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جداست، گفت: معاونت ما به هیچ عنوان در ریز مسائل بلیت فروشی ورود پیدا نکرده ولی در کلیات که بحث فناوری در ورزش بوده نظراتی داشته است.

 

کرمی عنوان کرد: شرکت برهان مبینی که ابتدا در فوتبال بود، همکاری‌هایی با فدراسیون و به واسطه خرید بلیت، کارت، گیت و ... از شرکت طرف قرارداد مطالباتی داشته است.

 

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه کرد: حدود 3 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که تمام نهادهای دولتی موظف هستند به آنها کمک کنند تا بازار کشور را در دست بگیرند.

 

وی تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری دخالتی در معرفی و کارهای تشریفاتی و قانونی نداشته است.

 

* پدیده 2 استقلال خوزستان 2

نکات بازی

استقلال خوزستان بدون شکست برابر پدیده.

تساوی دو تیم در مشهد همواره مساوی بوده است.

 

- کنفرانس مربیان

عبدالله ویسی: هر لحظه امکان داشت یک تیم گل بزند؛ بازی زیبایی بود؛ حواشی زشت و زننده‌ای در این مسابقه  بود که امیدوارم در ادامه بازی‌ها شاهد نباشیم.

محمدرضا مهاجری: در روزی که خوب بودیم و باید با اختلاف یکی، دو گل برنده می‌شدیم به مساوی رسیدیم.

 

* تراکتورسازی 2 نفت تهران 1

نکات بازی

ایران‌پوریان برای نخستین بار در این فصل تراکتور را پیش انداخت.

نخستین برد تراکتور در فصل جدید.

چهارمین پیروزی پیاپی تراکتور برابر نفت.

 

- کنفرانس مربیان

یحیی گل‌محمدی: شروع خوبی در بازی داشتیم که به گل هم رسیدیم؛ نیمه دوم را کنترل کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم؛ بچه‌های ما برای گرفتن سه امتیاز در فشار بودند که خدا را شکر به آن رسیدیم.

حمید درخشان: بازی بسته‌ای انجام ندادیم و تلاش کردیم دست پُر تبریز را ترک کنیم که این اتفاق نیافتاد. 

 

واگذاری بلیت فروشی به استقلال و پرسپولیس

سعید فتاحی، مسؤول برگزاری مسابقات لیگ برتر در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره نحوه بلیت فروشی در بازی هفته پنجم استقلال و پدیده اظهار کرد: به دستور آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال و به احترام نظر مردم بلیت فروشی مسابقه فردا توسط باشگاه استقلال و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: تمام عواید بلیت فروشی به باشگاه استقلال می‌رسد ولی شرکت برهان مبین هم وجود دارد اما قرار است کاهش درصدهای تخصیصی آن به این شرکت توسط باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و توافق با برهان مبین انجام شود.

 

فتاحی ابراز کرد: با واگذاری بلیت فروشی به استقلال و پرسپولیس، باشگاه‌ها در راس کار قرار می‌گیرند.

 

* گفت‌وگویی تلفنی با امیری‌نیا، رییس سابق مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری درباره حواشی بلیت فروشی‌ها انجام شد.

 

 * سپیدرود 1 پیکان 0

نکات بازی

نخستین امتیاز و پیروزی سپیدرود در تاریخ لیگ برتر

پیکان با این باخت به قعر جدول سقوط کرد.

پیکان تنها تیم بدون برد لیگ برتر.

 

- کنفرانس مربیان

مجید جلالی: با یک بردی که می‌شد به دست بیاوریم، به این مهم نرسیدیم ولی در آخر نتوانستیم نتیجه بگیریم؛ بالاخره شانس هم به ما روی خواهد کرد.

علی نظرمحمدی: بعد از سه بازی مقابل گل خوردن را گرفتیم و به امتیاز رسیدیم؛ از این مهم خوشحال هستیم که عماد میرجوان، مهاجم مستعد گیلانی گلزنی کرد.

 

* فولاد خوزستان 2 گسترش فولاد 1

نکات بازی

 

نخستین پیروزی خانگی فولاد در لیگ هفدهم.

گسترش فولاد بدون برد برابر فولاد در اهواز.

 

- کنفرانس مربی

سید سیروس پورموسوی: از هواداران تشکر می‌کنم تا لحظه آخر از تیم حمایت کردند و خدا را شکر با ارائه یک بازی زیبا به برد رسیدیم.

 

 * کارشناسی داوری

- پدیده و استقلال خوزستان

حسینی، مدافع پدیده به درستی اخطار گرفت.

کارت زرد به کولی‌بالی به درستی داده شد.

یوسف دلفی به دلیل تکل خطرناک روی پای مرادمند باید اخراج می‌شد که این اتفاق نیافتاد.

خطای منجر به گل اول پدیده درست بود.

قبل از گل دوم پدیده، اوت کنار زمین به اشتباه برای تیم مشهدی اعلام شد.

در زمان درگیری خلعتبری با بازیکنان استقلال خوزستان داور باید کارت زرد می‌داد.

گردان روی مهاجم استقلال خوزستان پنالتی انجام نداد.

 

- تراکتورسازی و نفت تهران

پنالتی به سود تراکتورسازی درست بود.

 

- سپیدرود و پیکان

کارت زرد به حسین کعبی کفایت می‌کرد و تصمیم داور درست بود.

دست زدن کعبی برای کمک داور اخطار داشت ولی داور به او کارت نداد.

به درستی برای پیکان پنالتی اعلام نشد.

اعلام پنالتی به سود سپیدرود صحیح بود.

 

- فولاد خوزستان و گسترش فولاد

یک پنالتی به سود فولاد گرفته نشد.

پنالتی به سود گسترش فولاد و در ادامه پنالتی برای فولاد درست بود.

 

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 981 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که حدود 70 درصد اعتقاد به پیروزی پرسپولیس در دیدار رفت مقابل الاهلی عربستان داشتند.

 

برنامه نود این هفته ساعت 01:59 بامداد روز سه‌شنبه(سی و یکم مردادماه) خاتمه یافت.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه